Pogoda na niedzielę. Synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu

Redakcja
18.11.2018 08:30
Prognoza pogody na niedzielę 18 listopada
fot. Nebojsa Markovic/Shutterstock (ilustracyjne)

Arktyczne powietrze nad Rosji przyniosło w Polsce ochłodzenie. Na wschodzie i na południu kraju spodziewane są opady deszczu, a na pozostałym obszarze spodziewany jest deszcz, również ze śniegiem. Sprawdź prognozę pogody na 18 listopada.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak informuje Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest w zasięgu płytkiej zatoki niżowej związanej ze niżem znad Rosji, w której leży mało aktywny front atmosferyczny. Przed frontem zalega jeszcze mroźne powietrze polarne kontynentalne, a za nim napływa chłodne powietrze arktyczne.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza w województwach południowych. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na wschodzie i południu także opady śniegu.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza, na Podhalu i Lubelszczyźnie do 2 stopni Celsjusza, 3 stopni Celsjusza, na południu i w centrum i 8 stopni Celsjusza, na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h w rejonie Zatoki Gdańskiej, z kierunków północnych.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1015 hPa i spada.

Prognoza IMGW 18.11
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Zobacz także

Pogoda w nocy z 18 na 19 listopada

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na wybrzeżu deszczu.

Temperatura minimalna od -3 stopni Celsjusza, na południowym wschodzie do 1 stopni Celsjusza, w centrum i 6 stopni Celsjusza, na wschodnim wybrzeżu, chłodniej na terenach podgórskich Karpat: od -5 do -3 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni.

Ponadto IMGW wydało ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu, powodującymi gołoledź na terenie całego woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego oraz północnej części woj. mazowieckiego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD