To ostatni tak ciepły dzień. Idzie ochłodzenie

Magdalena Kulej
24.03.2019 08:21
To ostatni tak ciepły dzień. Idzie ochłodzenie
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Niedziela upłynie ze zdecydowanie niższą temperaturą. Po chwilowym ociepleniu, gdy w niektórych miejscach kraju termometry wskazywały nawet 21 stopni Celsjusza, do Polski zbliża się chłodniejsze powietrze. To ochłodzenie odczujemy już w niedzielę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w najbliższych dniach ulegnie znacznej zmianie. Po weekendowym ociepleniu nadejdą chłodniejsze dni i pojawią się opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem.

W niedzielę na krańcach północnych i południowych kraju niebo przykryją gęste chmury, a na południu spodziewane są też przelotne opady deszczu.

Zobacz także

Na pozostałym obszarze będzie pogodnie, choć chłodniej niż w sobotę. Temperatura maksymalna wyniesie w niedzielę od 6-8 stopni Celsjusza na wybrzeżu do 12 stopni na południowym zachodzie.

day_v2_2019-03-24d

Kolejne dni zapowiadają się jeszcze chłodniej. Już w poniedziałek opady możliwe są w całym kraju. Mieszkańcy Polski mogą spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Temperatura zacznie stopniowo spadać. W poniedziałek wyniesie od 5 stopni na Suwalszczyźnie do 11 stopni na Podkarpaciu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/IMGW/MK