Zamknij

Niebezpiecznie na drogach. IMGW ostrzega 7 województw

Redakcja
27.01.2019 08:14
gołoledź
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Prognoza pogody na 27 stycznia. W niedzielny poranek w wielu miejscach kraju spodziewane są mgły i opady marznącego deszczu sprzyjające powstawaniu gołoledzi. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia.

W ciągu dnia niemal wszędzie temperatura będzie utrzymywać się powyżej zera. Mimo to większe przejaśnienia możliwe są jedynie na południu kraju. Na wschodzie spadnie śnieg, który z czasem zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem.

Temperatura maksymalna w niedzielę to od -3 st. na północnym wschodzie do 5 st. powyżej zera na zachodzie. W górach silniej powieje. W Karpatach wiatr osiągnie w porywach do 90 km/h, powodując zamiecie i zawieje śnieżne.

Ostrzeżenia IMGW na niedzielę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Alerty obowiązują do godziny 9. Na północy kraju – do 17.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

RadioZET.pl/PAP/MK