Zamknij

Zachmurzenie, w niektórych miejscach deszcz. Pogoda w niedzielę

Redakcja
07.04.2019 08:51
 Zachmurzenie, w niektórych miejscach deszcz. Pogoda w niedzielę
fot. schankz/Shutterstock

W niedzielę w zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami na wschodzie kraju duże i tam zanikające słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 st. na północnym wschodzie, około 16 st. w centrum, do 20 st. miejscami na zachodzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy, w tym również Polska, jest w zasięgu rozległego niżu znad północnego Atlantyku i licznych wtórnych ośrodków niskiego ciśnienia znad Niemiec, Chorwacji i Włoch. Jedynie północne rejony kontynentu są w zasięgu wyżu znad Grenlandii. Polska pozostaje w ciepłej, polarnej morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 994 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

Zobacz także

W niedzielę w zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami na wschodzie kraju duże i tam zanikające słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 st. na północnym wschodzie, około 16 st. w centrum, do 20 st. miejscami na zachodzie. Wiatr na południowym wschodzie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. We wschodniej połowie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0 st. na północnym wschodzie, około 5 st. w centrum, do 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, przeważnie wschodni i północno-wschodni.

Zobacz także

Pogoda w Warszawie

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz także

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

RadioZET/PAP