Zamknij

Pogodna niedziela, miejscami opady deszczu. Pogoda na 9 września

Redakcja
09.09.2018 08:32
Prognoza pogody na niedzielę 9 września
fot. MadebyNastia/Pixabay

Maksymalnie 24 stopnie Celsjusza pokażą termometry w niedzielę. Na przeważającym obszarze kraju będzie słonecznie i ciepło. Tylko na wschodzie Polski spodziewane są miejscami opady deszczu. Sprawdź pogodę na 9 września.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Na wschodzie kraju zaznacza się strefa chłodnego, prawie stacjonarnego i rozmywającego się frontu chłodnego.

Zobacz także

Nad przeważający obszar kraju napływa chłodne powietrze polarne morskie.Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1009 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W niedzielę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Po południu lokalnie burze z opadami do około 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Pomorzu od zachodu stopniowo wzrastające do dużego.

Temperatura maksymalna 21-24 stopnie Celsjusza, chłodniej na Podkarpaciu, Podhalu i na krańcach północnych: 18-20 stopni Celsjusza Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie z kierunków północnych. W czasie burz wiatr silniejszy, porywisty.

Prognoza pogody na 9 września
fot. IMGW/pogodynka.pl

Na niedzielę IMGW wydało ostrzeżenia 1 stopnia przed opadami deszczu dla powiatów we wschodniej części woj. świętokrzyskiego i zachodnich rejonów woj. podkarpackiego.

Zobacz także

Pogoda na noc z 9 na 10 września

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie duże z większymi przejaśnieniami. Na krańcach wschodnich miejscami słabe opady deszczu. Gdzieniegdzie, głównie na wschodzie i w centrum kraju,mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie do 100 m.

Temperatura minimalna 9-14 stopni Celsjusza, nad morzem do 15 stopni Celsjusza, na Warmii lokalnie około 6 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie z kierunków północnych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD