Zamknij

Prognoza pogody na niedzielę. Głównie zachmurzenie

Redakcja
16.09.2018 09:03
Prognoza pogody na niedzielę. Głównie zachmurzenie
fot. shutterstock/Serg64

Jak informuje IMGW, nad centralną, zachodnią oraz południową Europą dominuje wyż znad południowej Polski. Pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, jedynie początkowo na wschodzie kraju zaznaczać się będzie strefa rozmytego frontu chłodnego, a wieczorem na krańcach północno zachodnich zaznaczy się wpływ frontu ciepłego związanego z Niżem Islandzkim. Z zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy oraz na wschodzie kraju okresami wzrastające do dużego i tam miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st.C na krańcach północnych i na Podhalu do 22 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, stopniowo skręcający na kierunki południowe.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad morzem okresami duże. Temperatura minimalna od 8 st.C, 11 st.C na wschodzie kraju do 13 st.C na zachodzie i nad samym morzem. Chłodniej na Suwalszczyźnie, Podlasiu oraz w rejonach podgórskich: od 6 st.C do 8 st.C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Zobacz także

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 11 st.C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

RadioZET/PAP/JZ