Pogoda na piątek. Uwaga na mróz i oblodzenie. Wydano ostrzeżenia

Redakcja
14.12.2018 07:03
Prognoza pogody na piątek 14 grudnia 2018 roku. Ostrzeżenia IMGW
fot. Kichigin/Shutterstock (ilustracyjne)

Maksymalnie 2°C pokażą termometry na Pomorzu. Na pozostałym obszarze kraju znacznie chłodniej. Poprószy również śnieg. IMGW wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem dla niemal połowy Polski. Sprawdź prognozę pogody na 14 grudnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak informuje Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej, Polska nadal jest w zasięgu wyżu znad Skandynawii w chłodnej, arktycznej masie powietrza.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy. Miejscami słabe opady śniegu. Początkowo na Lubelszczyźnie mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów.

Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C, na wybrzeżu wschodnim 2°C. W rejonach podgórskich chłodniej: od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu zachodnim także umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie rosło.

Zobacz także

Prognoza pogody IMGW 14.12
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Ostrzeżenie przed oblodzeniem

Dla niemal połowy Polski IMGW wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dróg i chodników. Zgodnie z prognozami Instytutu na śliskie drogi trzeba będzie uważać aż do soboty rano. 

Regiony objęte ostrzeżeniem to wschód i południe woj. mazowieckiego, woj. lubelskie, północ woj. podkarpackiego, woj. świętokrzyskie, północ woj. małopolskiego, woj. śląskie, woj. opolskie i północna część woj. dolnośląskiego. Ostrzeżenia wydano również dla powiatu wejherowskiego, puckiego i Trójmiasta.

W tych miejscach prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Natomiast Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu.

Zobacz także

Pogoda w nocy z piątku na sobotę

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy. Miejscami słabe opady śniegu. Gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, tylko na wschodnim wybrzeżu 1°C. W rejonach podgórskich chłodniej: od -9°C do -4°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD