Zamknij

Prognoza pogody na piątek. Wiosenna aura w połowie lutego

Redakcja
15.02.2019 07:01
Prognoza pogody na piątek 15 lutego 2019 roku
fot. LanaG/Shutterstock (ilustracyjne)

Nawet 10 st. C pokażą termometry w piątek na Dolnym Śląsku. Na pozostałym obszarze kraju nieco chłodniej, a opady deszczu spodziewane są tylko na wschodzie kraju. Sprawdź prognozę pogody na piątek 15 lutego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna jest pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem rozległego wyżu znad południowych Niemiec.

Nad Polską dominuje wyżej wspomniany wyż, jedynie na wschodzie zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżu znad północnych krańców Europy oraz strefy mało aktywnego ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody IMGW 15.02
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Zobacz także

Pogoda w piątek

W piątek na zachodzie i południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. W województwach wschodnich zachmurzenie przeważnie duże, możliwe słabe opady mżawki.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże ze stopniowo postępującymi od zachodu rozpogodzeniami, słabe opady mżawki możliwe początkowo na Pomorzu Wschodnim i Kujawach.

Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 3 st. C na północnym wschodzie do 10 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany i porywisty, zachodni.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1019 hPa i będzie powoli spadać.

Zobacz także

Pogoda w nocy z piątku na sobotę

W nocy na wschodzie zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze małe lub umiarkowane, gdzieniegdzie wzrastające do dużego.

Na północnym wschodzie możliwa słaba mżawka. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, na północy i południu lokalnie do 100 m i tutaj mgła może być marznąca.

Temperatura minimalna od -3 st. C na południu do 3 st. C nad morzem, w kotlinach karpackich od -6 do -3 st. C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD