Pogoda na piątek. Chłodno w całej Polsce. Uwaga na gołoledź

Redakcja
23.11.2018 07:00
Prognoza pogody na piątek 23 listopada 2018 roku
fot. Free-Photos/Pixabay (ilustracyjne)

Maksymalnie 7°C pokażą termometry na południowym zachodnie kraju. Na pozostałym obszarze Polski znacznie chłodniej. Miejscami możliwe również opady – uwaga na gołoledź. Sprawdź prognozę pogody na 23 listopada.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak informuje Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest na skraju wyżu znad Ukrainy. Północno-wschodnia i wschodnia część kraju pozostaje w tej samej, kontynentalnej masie powietrza, nad pozostały obszar kraju z południowego zachodu powoli zaczyna napływać cieplejsza polarna morska masa powietrza.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na północnym wschodzie. Na południu i południowym zachodzie zwłaszcza rano opady mżawki, lokalnie marznącej, powodującej gołoledź.

Zobacz także

Początkowo na wschodzie i południu mgła ograniczająca widoczność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od -3°C na Podlasiu, około 2°C w centrum, do 7 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni, nad morzem słaby i umiarkowany, południowy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody IMGW 23.11
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Zobacz także

Pogoda w nocy z 23 na 24 listopada

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i północnym wschodzie okresami opady mżawki, lokalnie marznącej, powodującej gołoledź. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, na wschodzie kraju i w kotlinach górskich lokalnie marznąca, powodująca gołoledź.

Na południu Podkarpacia i Małopolski opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach opady śniegu.

Temperatura minimalna od -6°C na Podlasiu do 2°C na Pomorzu Zachodnim, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr słaby, południowy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD