Uwaga, opady śniegu i wiatr! Pogoda na piątek

Redakcja
25.01.2019 06:55
Uwaga, opady śniegu i wiatr! Pogoda na piątek
fot. Marek MICHALAK/East News/shutterstock

W piątek w Warszawie zachmurzenie całkowite, możliwe przejaśnienia. Opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna -5°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, wschodni, później słaby, zmienny. Początkowo możliwe zawieje śnieżne. W nocy zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -7°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje IMGW, Europa południowa i północno-zachodnia będą w zasięgu niżów z głównymi ośrodkami nad Morzem Śródziemnym i Morzem Norweskim. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą wyże z centrami nad zachodnią Rosją i Atlantykiem. Polska będzie na skraju wyżu znad Rosji w przetransformowanym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

Noc

W piątek w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; na pozostałym obszarze całkowite i duże z opadami śniegu. Na wschodzie kraju opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 6 cm. Temperatura maksymalna od -8°C na północnym wschodzie do -3°C na południu i zachodzie; w rejonach podgórskich około -9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, z kierunków zmieniających się, na wschodzie kraju będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, gdzieniegdzie na zachodzie zachmurzenie całkowite. Miejscami opady śniegu; na Pomorzu Zachodnim chwilami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura minimalna od -10°C na północnym wschodzie do -4°C na wybrzeżu; w rejonach podgórskich od -14°C do -11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, z kierunków zachodnich.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ