Upały nie odpuszczają, miejscami możliwe burze. Pogoda na piątek

Redakcja
03.08.2018 07:05
Prognoza pogody na piątek 3 sierpnia
fot. Adam Staskiewicz / East News

Nawet 33°C pokażą termometry na Opolszczyźnie. Tylko nieznacznie mniej upalnie będzie na pozostałym obszarze kraju. Miejscami spodziewane są przelotne burze. Sprawdź pogodę na 3 sierpnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska znajduje się pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Przeważający obszar kraju pozostaje w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Jedynie nad północne województwa za frontem napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz także

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. W pasie od Podlasia, Warmii i Mazur po Śląsk wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Lokalnie spodziewane są również opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm.

Nadal bardzo gorąco w całej Polsce. Temperatura maksymalna od 27°C na Podkarpaciu i miejscami na Pomorzu do 33°C w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Chłodniej na Podhalu i na wybrzeżu – od 24°C do 26°C.

Prognoza pogody na 3 sierpnia
fot. IMGW/pogodynka.pl

Z powodu wysokich temperatur praktycznie na obszarze całego kraju (z wyjątkiem Podhala, Podkarpacia, wybrzeża i północnych Mazur) obowiązują ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed upałem.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Jedynie na południu przewaga kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie powoli spadać.

Zobacz także

Prognoza pogody z 3 na 4 sierpnia

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo w pasie od Podlasia po Dolny Śląsk duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i burzami. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 15°C na Suwalszczyźnie i Podhalu do 21°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD