Prognoza pogody na piątek i sobotę. Burze tylko w kilku miejscach

Redakcja
07.09.2017 19:01
Prognoza pogody na piątek i sobotę. Burze tylko w kilku miejscach
fot. Pixabay

Wszystko wskazuje na to, że po kilku chłodnych i deszczowych dniach czeka nas przyjemny początek weekendu. Temperatura w sobotę wahać się będzie w granicach od 21 stopni nad morzem do 26 w Małopolsce. Piątek niestety będzie jeszcze chłodny i miejscami deszczowy.

Noc z czwartku na piątek będzie chłodna. W północno-zachodniej połowie Polski zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 do 14 stopni. Wiatr umiarkowany, nad morzem oraz na południu okresami dość silny, miejscami porywisty.

W piątek zachmurzenie

W piątek nad niemal całym krajem niebo będzie zachmurzone. Przejaśnienia możliwe jedynie na południu kraju, a na Pomorzu może padać deszcz. Temperatura maksymalna od 15 stopni na północnym wschodzie do 19 stopni w centrum i 22 na południu. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. Silniej powieje tylko w Sudetach, jednak będzie to maksymalnie 55 kilometrów na godzinę.

Ciepła sobota

Sobota przyniesie cieplejszą temperaturę w całym kraju. Przewidywane jest małe zachmurzenie poza Pomorzem i zachodnimi województwami, gdzie możliwe będą burze. Temperatura maksymalna do 21 stopni na północy do 26 na południu, nad morzem od 19 do 21.

Z takimi zjawiskami atmosferycznymi musi zmagać się Floryda i Karaiby:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz