Zamknij

Prognoza pogody na piątek i sobotę. Czy lato jeszcze wróci?

Redakcja
24.08.2017 17:04
Prognoza pogody na piątek i sobotę. Czy lato jeszcze wróci?
fot. pexels.com

Według prognoz IMGW, lato wróci jeszcze do Polski na chwilę. W sobotę na południu kraju nawet 29 stopni. Piątek będzie niewiele chłodniejszy, jednak noce – jak to w sierpniu – będą już zimne. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas jeszcze co najmniej kilka słonecznych dni.

Zagłosuj

Którą porę roku lubisz najbardziej?

Liczba głosów:

W piątek niebo będzie zachmurzone, a na północy kraju i w Karpatach mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19-20 stopni nad Bałtykiem, do 27 na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny i porywisty.

Chłodna noc

Noc z piątku na sobotę zapowiada się jednak chłodna, a miejscami mogą wystąpić burze. Na północnym wschodzie może być nawet jedynie 9 „kresek” powyżej zera. Najcieplej na południu, 16 stopni.

Sobota ciepła i burzowa

Sobota zapowiada się jeszcze cieplej, jednak będzie też duszno i burzowo. Temperatura maksymalna od 20-24 stopni na północy i północnym wschodzie kraju do 29 na południu i południowym zachodzie.

Europa północna oraz częściowo zachodnia i centralna znajdą się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Półwyspem Kolskim, południową Skandynawią, Francją i Hiszpanią – podaje IMGW.

RadioZET.pl/IMGW/strz