Zamknij

Prognoza pogody na piątek i sobotę. Lokalnie może padać deszcz

Redakcja
14.06.2018 17:18
Pogoda
fot. Archiwum RadioZET.pl

Jak podaje IMGW, w najbliższych dniach nasza część Europy znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. Oznacza to, że napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie, lecz lokalnie mogą pojawić się opady deszczu.

Z powodu słabnącego klina Wyżu Azorskiego oraz dość głębokiego niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim nad Europą przemieszczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Prognoza IMGW pozwala twierdzić, że może zrobić się jeszcze cieplej.

Piątek

Na południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na wschodzie oraz na północnym zachodzie kraju miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st. do 26 st.

Noc z piątku na sobotę

Noc będzie chłodna. Temperatura minimalna od 9 st. do 14. Cieplej jedynie na południowym wschodzie – 16 stopni. Wiatr słaby, północno-wschodni, na zachodzie zmienny.

Sobota

Niebo w sobotę będzie zachmurzone w niemal całej Polsce. Lokalnie słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 22 st. do 26, chłodniej na wybrzeżu, od 18 st. do 22 st.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/strz