Prognoza pogody na piątek. Zachmurzenie i przelotne deszcze

Redakcja
14.09.2018 07:26
Prognoza pogody na piątek. Zachmurzenie i przelotne deszcze
fot. xuanhuongho/Shutterstock

W piątek na Pomorzu, wybrzeżu, częściowo Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Kujawach i Warmii zachmurzenie przeważnie umiarkowane, a słabe opady deszczu możliwe głównie na wschodnim wybrzeżu i Warmii.

Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami powoli przemieszczającymi się od północnego zachodu oraz okresami opady deszczu. Większe przejaśnienia możliwe także na krańcach południowo-wschodnich. W Kotlinie Kłodzkiej oraz na południu Opolszczyzny opady deszczu miejscami o natężeniu umiarkowanym i tutaj przewidywana ich wysokość do 20 mm. W Karpatach, na wschodzie Małopolski, Podkarpaciu oraz w rejonie Roztocza burze z opadami deszczu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15°C, 18°C miejscami na północnym wschodzie, w centrum i na południowym zachodzie i 19°C, 21°C na zachodzie i w północy do 24°C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby, z kierunków północnych, na wybrzeżu wiatr okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także

W nocy na wschodzie, południowym wschodzie, południu oraz częściowo w centrum zachmurzenie przeważnie duże oraz okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, jedynie miejscami wzrastające do dużego z możliwością słabych opadów deszczu, głównie nad na zachodnim wybrzeżu. Na północy i zachodzie lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7°C miejscami na północnym wschodzie do 10°C, 15°C na przeważającym obszarze i 17°C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych i zachodnich.

Zobacz także

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże. Pod koniec dnia możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 19°C. Wiatr słaby, północny.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 13°C. Wiatr słaby, północny.

RadioZET/PAP