Zamknij

Burzowo w całej Polsce. Prognoza pogody na 30 lipca

Redakcja
30.07.2018 07:34
Prognoza pogody na poniedziałek 30 lipca
fot. Brian Lasenby/Shutterstock

Wysoka temperatura, ale i gwałtowne burze z gradem. W poniedziałek najcieplejszym miejscem w Polsce będzie Warszawa. Na terenie prawie całej Polski spodziewane jest zachmurzenie. Sprawdź prognozę pogody na 30 lipca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek w województwach zachodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane lub duże, przelotne opady deszczu i burze. Miejscami spodziewane są nawet opady gradu.

Zobacz także

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 27°C na południowym wschodzie i wybrzeżu do 32°C na zachodzie. Miejscami na wybrzeżu i w kotlinach górskich chłodniej – od 24°C do 26°C.

Z powodu wysokiej temperatury IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) w województwach lubuskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim, wielkopolskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim, opolskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Przed burzami z gradem synoptycy z IMGW szczególnie ostrzegają nadmorskie powiaty w woj. pomorskim oraz wschodnią część woj. warmińsko-mazurskiego.

Prognoza pogody na 30 lipca
fot. IMGW/pogodynka.pl

Zobacz także

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h. Ciśnienie w południe, w Warszawie wyniesie 1004 hPa i będzie wolno rosnąć.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nasz kraj nadal znajduje się w upalnym powietrzu zwrotnikowym.

Pogoda na noc z poniedziałku na wtorek

W nocy z 30 na 31 lipca w województwach zachodnich bezchmurnie lub zachmurzenie małe. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z rozpogodzeniami.

Miejscami przelotne opady deszczu i zanikające burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 18°C do 22°C.

O wiele zimniej będzie w kotlinach górskich, gdzie temperatury pokażą około 17°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, tylko w czasie burz silniejszy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD