Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Prognoza pogody na sobotę. Będzie chłodno i mglisto

10.11.2018 08:29
xxx wiadomosci

Maksymalnie 15 stopni Celsjusza pokażą termometry na południu i południowym-wschodzie. W sobotę na pozostałym obszarze kraju będzie znacznie chłodniej i mgliście. Sprawdź prognozę pogody na sobotę 10 listopada.

Prognoza pogody na sobotę 10 listopada fot. PAP/Marcin Bielecki

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest pomiędzy wyżem znad Rosji, a zatoką niskiego ciśnienia związaną z rozległym niżem znad Północnego Atlantyku. Napływa ciepłe powietrze polarne.

W sobotę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, lokalnie do 100 m.

Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 14 stopni Celsjusza w centrum i 15 stopni Celsjusza na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1003 hPa i będzie powoli rosło.

Prognoza pogody IMGW 10.11 fot. IMGW/Pogodynka.pl

Pogoda w nocy z 10 na 11 listopada

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. W wielu miejscach mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, gdzieniegdzie do 100 m.

Temperatura minimalna od 2 stopni Celsjusza na wschodzie i w kotlinach sudeckich do 6 stopni Celsjusza w centrum i 8 stopni Celsjusza na wybrzeżu. Na terenach podgórskich Karpat lokalnie spadki temperatury do -2 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Pogoda na Święto Niepodległości

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przed południem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Po południu na krańcach zachodnich słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza w centrum i 15 stopni Celsjusza na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W niedzielę  w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe rozpogodzenia. Początkowo możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 11 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/PTD

Oceń