Prognoza pogody na sobotę. Będzie chłodno i mglisto

Redakcja
10.11.2018 08:29
Prognoza pogody na sobotę 10 listopada
fot. PAP/Marcin Bielecki

Maksymalnie 15 stopni Celsjusza pokażą termometry na południu i południowym-wschodzie. W sobotę na pozostałym obszarze kraju będzie znacznie chłodniej i mgliście. Sprawdź prognozę pogody na sobotę 10 listopada.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest pomiędzy wyżem znad Rosji, a zatoką niskiego ciśnienia związaną z rozległym niżem znad Północnego Atlantyku. Napływa ciepłe powietrze polarne.

W sobotę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, lokalnie do 100 m.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 14 stopni Celsjusza w centrum i 15 stopni Celsjusza na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1003 hPa i będzie powoli rosło.

Prognoza pogody IMGW 10.11
fot. IMGW/Pogodynka.pl

Pogoda w nocy z 10 na 11 listopada

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. W wielu miejscach mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, gdzieniegdzie do 100 m.

Temperatura minimalna od 2 stopni Celsjusza na wschodzie i w kotlinach sudeckich do 6 stopni Celsjusza w centrum i 8 stopni Celsjusza na wybrzeżu. Na terenach podgórskich Karpat lokalnie spadki temperatury do -2 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Zobacz także

Pogoda na Święto Niepodległości

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przed południem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Po południu na krańcach zachodnich słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza w centrum i 15 stopni Celsjusza na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W niedzielę  w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe rozpogodzenia. Początkowo możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 11 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby, południowo-wschodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD