Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pogoda na sobotę. Mgły w całej Polsce, na południu możliwy śnieg

17.11.2018 08:35
xxx wiadomosci

Sobotnia pogoda w wielu miejscach od rana przyniosła mgły i zamglenia, ale w ciągu dni pojawi się więcej słońca. Temperatura maksymalna wyniesie 6 stopni Celsjusza w północno-zachodniej Polsce. Najchłodniej na Podhalu. Sprawdź prognozę pogody na sobotę 17 listopada.

Prognoza pogody na sobotę 17 listopada fot. jplenio/Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą nadal będzie dominuje rozległy wyż z centrum rozciągniętym od Norwegii, przez Bałtyk, po Litwę.

Tylko północne krańce kontynentu są pod wpływem niżu znad Półwyspu Kanin oraz krańce zachodnie pod wpływem niżu znad Atlantyku. Płytki niż znajduje się nad Morzem Śródziemnym. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, a ze wschodu napływa coraz chłodniejsza masa powietrza.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie rano w rejonie utrzymywania się mgły zachmurzenie duże. Mgła może ograniczać widzialność do 200 metrów.

Na Podkarpaciu możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 stopni Celsjusza miejscami na południu i wschodzie, około 4 stopni Celsjusza w centrum, do 7 stopni Celsjusza wybrzeżu. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich. W Karpatach porywy wiatru do 65 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1027 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody IMGW 17.11 fot. Pogodynka.pl/IMGW

Pogoda w nocy z 17 na 18 listopada

W nocy na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, gdzieniegdzie do 100 metrów. Lokalnie mgła może osadzać szadź. Na wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu lub mżawki.

Na północnym wschodzie słabe opady śniegu lub marznąca mżawka powodująca gołoledź. Temperatura minimalna od -6 stopni Celsjusza na południowym zachodzie i Podkarpaciu, około -2 stopni Celsjusza w centrum, do 5 stopni Celsjusza nad morzem.

Lokalnie w kotlinach sudeckich spadek temperatury do -8 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, nad ranem porywisty, północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

RadioZET.pl/PAP/PTD

Oceń