Deszcz, zachmurzenie i niska temperatura. Tak zapowiada się pogoda na sobotę

Redakcja
24.11.2018 08:35
Prognoza pogody na sobotę 24 listopada 2018 roku
fot. Gellinger/Pixabay

Synoptycy zapowiedzieli chłodną sobotę z miejscowymi opadami deszczu, który może również powodować gołoledź. Temperatura maksymalna na południowym-zachodnie wyniesie 7 stopni Celsjusza. Sprawdź prognozę pogody na 24 listopada. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak poinformował Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej, Polska wschodnia jest na skraju wyżu znad Kazachstanu, natomiast na zachodzie kraju zaznaczy się płytki ośrodek niżowy znad kanału La Manche, a na południu płytki niż znad wschodnich Alp. Na południu Polski zaznaczy się wpływ układu frontów atmosferycznych.

Zobacz także

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Na południu i na południowym wschodzie oraz w centrum okresami słabe opady deszczu. Na północy kraju opady mżawki, w części północno-wschodniej początkowo marznącej powodującej gołoledź.

Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Przed południem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 4 stopni Celsjusza w centrum do 8 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

Wiatr słaby, zmienny, tylko na Pogórzu Karpackim okresami umiarkowany i porywisty, południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

Prognoza pogody IMGW 24.11
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Pogoda w nocy z soboty na niedzielę

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. W południowej połowie kraju i na zachodzie opady deszczu. Na pozostałym obszarze opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie również opady marznące, powodujące gołoledź.

Wysoko w górach opady śniegu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od -1 stopnic Celsjusza na Podlasiu, 1 stopni Celsjusza w centrum do 4 stopni Celsjusza na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD