Pogoda na sobotę. Deszczowo i pochmurnie w całej Polsce

Redakcja
08.12.2018 08:29
Prognoza pogody na sobotę 7 grudnia 2018 roku
fot. Pexels/Pixabay (ilustracyjne)

Maksymalnie 9 stopni Celsjusza w sobotę pokażą termometry w centralnej Polsce. Na pozostałym obszarze kraju chłodniej, ale za to z opadami deszczu. Tylko w rejonie Bieszczad i Tatr spodziewany jest śnieg z deszczem. Sprawdź prognozę pogody na 8 grudnia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak informuje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, Polska znajduje się pod wpływem niż z ośrodkami nad Morzem Północnym i Szwecją. Początkowo we wschodniej połowie kraju zaznacza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa chłodne powietrze polarne morskie.

W sobotę będzie zachmurzenie duże. Większe przejaśnieniami możliwe w drugiej połowie dnia głównie na zachodzie i w centrum kraju. Rano na północnym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami przelotne opady deszczu, a w rejonie Bieszczadów także deszczu ze śniegiem.

W Karpatach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na wschodzie, około 6 stopni Celsjusza, 8 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju do 9 stopni Celsjusza w centrum. 

Zobacz także

Prognoza pogody IMGW 08.12
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Chłodniej w rejonach podgórskich od 1 do 3 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i w Bieszczadach okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru, na ogół do 55 km/h, na wybrzeżu i w rejonie Bieszczadów do 65 km km/h.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 990 i będzie spadać.

Zobacz także

Pogoda z 8 na 9 grudnia

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, na wschodzie z większymi przejaśnieniami. Na przeważającym obszarze kraju miejscami opady deszczu, na Podhalu

i w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w Karpatach miejscami opady śniegu, z przyrostem pokrywy śnieżnej do 5 cm. Bez opadów jedynie na Podkarpaciu. Temperatura minimalna od -1 stopni Celsjusza na południowym wschodzie do 6 stopni Celsjusza na zachodzie.

Wiatr umiarkowany, na Pogórzu i nad morzem okresami dość silny, południowo-zachodni. Porywy wiatru przeważnie do 50 km/h, nad morzem do 70 km/h, na Pogórzu do 80 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD