Zamknij

Nieco cieplej, ale pochmurnie. Pogoda w środę

Redakcja
06.02.2019 07:10
Nieco cieplej, ale pochmurnie. Pogoda w środę
fot. Shutterstock

Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Europy Centralnej i Zachodniej. Napływa do nas nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie jednak pochmurnie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie Polski. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, opady śniegu, na północy opady deszczu ze śniegiem, a na północnym zachodzie opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 0°C na północnym wschodzie do 3°C na zachodzie, a w miejscowościach podgórskich około -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach porywy do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

pogoda

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1014 hPa i będzie powoli spadać.

Z dużym smogiem od rana muszą liczyć się szczególnie mieszkańcy Śląska i Małopolski. W okolicach Rybnika dopuszczalne stężenie pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 przekroczone jest nawet pięciokrotnie.

smog
fot. Airly

W nocy w południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze przeważnie duże i tam miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwe również opady marznące powodujące gołoledź.

Na południu kraju miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, w kotlinach sudeckich lokalnie osadzająca szadź.

Temperatura minimalna od -6°C miejscami na południu, -3°C w centrum, do 2°C na północnym zachodzie; w miejscowościach podgórskich: od -10°C do -7°C. Wiatr na południu kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/JŚ