Zachmurzenie i przelotne opady. Pogoda w środę

Redakcja
08.05.2019 07:19
Zachmurzenie i przelotne opady. Pogoda w środę
fot. Panudda/shutterstock

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w Bieszczadach i na Podhalu okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 13 st. na południu Podkarpacia, około 14 st., 16 st. w centrum i na północy, do 20 st. na Dolnym Śląsku. Chłodniej w miejscowościach podgórskich – około 12 stopni.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia, Północna i Wschodnia znajduje się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostała część kontynentu jest pod wpływem słabych wyżów znad Litwy i Morza Śródziemnego. Nad Polskę od zachodu nasuwa się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym z południa powoli zacznie napływać ciepłe polarne morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w Bieszczadach i na Podhalu okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 13 st. na południu Podkarpacia, około 14 st., 16 st. w centrum i na północy, do 20 st. na Dolnym Śląsku. Chłodniej w miejscowościach podgórskich – około 12 st. We wschodniej połowie kraju wiatr słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Pogoda w nocy

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze początkowo małe stopniowo od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Nad morzem, na zachodzie kraju, w miejscowościach podgórskich oraz w górach miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 2 st. na Suwalszczyźnie, Podlasiu i w miejscowościach podgórskich do 9 st., 10 st. na zachodzie i nad morzem; w centrum około 8 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, południowo-wschodni. W Kotlinie Kłodzkiej porywy do 60 km/h, wysoko w górach do 80 km/h.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W środę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni.

Zobacz także

RadioZET/PAP/IMGW