Zamknij

Słonecznie z miejscowymi zachmurzeniami. Taka będzie pogoda w środę

Redakcja
29.08.2018 07:04
Prognoza pogody na środę 29 sierpnia
fot. Free-Photos/Pixabay

Do 26°C pokażą termometry w całej Polsce. Poza tym zachmurzenie małe i tylko na północnym-wschodzie kraju może pojawić się deszcz i burze. Sprawdź prognozę pogody na 29 sierpnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest w zasięgu słabego wyżu, którego centrum znad Dolnego Śląska przemieszcza się nad Małopolskę, a później przesunie się nad Mazury. Nad nasz kraj napływa również powietrze polarne morskie.

Zobacz także

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych, przelotnych opadów deszczu, możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 20°C na Suwalszczyźnie, wschodnim wybrzeżu i w miejscowościach podgórskich Karpat, 23°C w centrum, do 26°C na zachodzie kraju.

Prognoza pogody na 29 sierpnia
fot. IMGW/pogodynka.pl

Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i powoli będzie spadać. IMGW nie wydało na środę żadnych ostrzeżeń meteo.

Zobacz także

Pogoda na noc ze środy na czwartek

W nocy z 29 na 30 sierpnia spodziewane jest zachmurzenie małe, na zachodzie i Pomorzu stopniowo wzrastające do umiarkowanego, lokalnie na zachodzie do dużego. Na wschodzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od 9°C na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich, 10-13°C w głębi kraju, do 15°C na zachodzie i na wybrzeżu.

Chłodniej na Podhalu — 8°C. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD