Zamknij

Upał do 35 stopni Celsjusza. Pogoda na środę

Redakcja
08.08.2018 07:18
Prognoza pogody na środę 8 sierpnia. Prognoza IMGW
fot. AdinaVoicu/Pixabay

Letni skwar szczególnie da się we znaki mieszkańcom Ziemi Lubuskiej, gdzie termometry mogą pokazać 35°C. Na pozostałym obszarze kraju tylko o kilka stopni chłodniej. Nadal obowiązują ostrzeżenia przed upałem. Sprawdź pogodę na 8 sierpnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak prognozuje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, w środę na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz terenach podgórskich województwa śląskiego i małopolskiego zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

Późnym popołudniem miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm.

Zobacz także

Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28°C na krańcach wschodnich i Pogórzu Karpackim do 35°C na Ziemi Lubuskiej.

Prognoza pogody na 8 sierpnia
fot. IMGW/pogodynka.pl

Z powodu wysokiej temperatury w woj. lubuskim obowiązuje trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia przed upałami. Natomiast stopień drugi wprowadzono woj. zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i części woj. lubelskiego i podkarpackiego.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

Nad zachodnią Polskę nasunie się zatoka związana z niżem w rejonie Wysp Owczych, pozostała część kraju będzie w zasięgu wyżu znad Białorusi. Z południowego zachodu napływa bardzo ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda na noc ze środy na czwartek

W nocy z 8 na 9 sierpnia w województwach zachodnich i w centrum kraju oraz na południu Górnego Śląska i Małopolski zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu i burze.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura minimalna od 14°C na Podlasiu i Pogórzu Karpackim do 22°C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków południowych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD