Zamknij

Prognoza pogody na środę i czwartek

Redakcja
01.08.2017 16:03
Prognoza pogody na środę i czwartek
fot. Pexels.com

W całym kraju tropikalne upały. Jeśli komuś jest za gorąco, mamy dobrą wiadomość. Już w środę temperatura lekko spadniei i miejscami zachmurzenie będzie duże. Jedynie na południu kraju palące słońce nie odpuści. W czwartek nad morzem 22-24 stopnie, a na południu do 32.

Jak informuje IMGW, Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, związanym z niżem znad Zatoki Fińskiej. Do południowej i południowo-wschodniej części kraju napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe, pozostała część kraju będzie w chłodniejszej masie powietrza polarno-morskiego.

W środę odrobinę chłodniej

Oznacza to, że już w środę przyjdzie lekkie ochłodzenie. Na przeważającym obszarze kraju niebo będzie zachmurzone, jedynie na Podkarpaciu pogodnie. Temperatura od 20 do 23 stopni nad morzem do 35 na południu kraju. Tam wciąż obowiązywać będzie najwyższy stopień zagrożenia.

Możliwe burze i grad

Noc ze środy na czwartek będzie duszna i gorąca. Na południu kraju okresami wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. W czwartek miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura maksymalna od 22-24 stopni nad Bałtykiem do 32 stopni na południu.

Czy Powstanie Warszawskie było potrzebne? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/strz