Zamknij

Prognoza pogody na środę i czwartek (16 i 17 sierpnia)

Redakcja
16.08.2017 06:58
Prognoza pogody na środę i czwartek (16 i 17 sierpnia)
fot. Pexels.com

W środę w większej części kraju niebo będzie zachmurzone, a miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Lepsza pogoda możliwa jedynie na wschodzie. W czwartek zachmurzenie w całym kraju. Temperatura maksymalna od 20-24 stopni na północnym zachodzie do 27 w centrum i miejscami nawet do 30 st. na południowym wschodzie.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują wyże znad Atlantyku i Rosji, jedynie Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz częściowo Europa centralna i Bałkany znajdują się pod wpływem niżów. Wschodnia część Polski jest w klinie wyżowym, a nad pozostałą część kraju nasunie się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

Oznacza to, że nad wschodnią część kraju napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza, nad zachodnią część kraju nieco chłodniejsza masa powietrza z zachodu.

Środa

W środę ładna pogoda możliwa jedynie na wschodzie. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km na godzinę. Temperatura minimalna rankiem od 12 do 17 stopni, w ciągu dnia będzie o kilka stopni cieplej.

Czwartek

W czwartek 17 sierpnia umiarkowane zachmurzenie w całym kraju. Na południowym wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Pozostała część Polski z nieco ładniejszą pogodą, jednak bez upałów. Temperatura maksymalna od 20 do 24 stopni na północnym zachodzie do 27 w centrum i do około 30 miejscami na południowym wschodzie. Wiatr słaby, a w czasie burz trzeba będzie się liczyć z podmuchami dochodzącymi nawet do 75 km na godzinę.

MSW postanowiło upiększyć paszporty. Sprawdź, jak i wypowiedz się w naszym serwisie nowym Mam Zdanie.