Zima nie da za wygraną. To będzie mokry i wietrzny dzień

Redakcja
20.02.2019 06:59
Zima nie da za wygraną. To będzie mokry i wietrzny dzień
fot. Wojciech TRACZYK/East News

Po kilku ciepłych i słonecznych dniach do Polski napływa chłodniejsze i wilgotne powietrze. Przed nami pochmurny i deszczowy dzień.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę niebo w całym kraju przykryją gęste chmury, z których spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem, a miejscami – zwłaszcza w górach i na Podlasiu – śnieg. Na słońce raczej nie ma co liczyć.

Temperatura będzie wciąż dodatnia, choć zdecydowanie niższa niż w poprzednich dniach. Na termometrach dziś maksymalnie od 3 st. C na Kaszubach i krańcach wschodnich do 9 st. na Dolnym Śląsku. W rejonach górskich chłodniej – około 2 st. C.

Zobacz także

Temperaturę odczuwalną będzie jednak obniżać silny wiatr, który na wybrzeżu i na północy może osiągać 65 km/h, a w górach do 80 km/h. W związku z silnym wiatrem w województwie pomorskim obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia. Dobra informacja jest taka, że silny wiatr przewieje smog.

day_v2_2019-02-20d

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie wciąż będzie duże, na wschodzie kraju mogą jednak pojawić się większe przejaśnienia. Na północnym wschodzie nad ranem spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i tam możliwy będzie też marznący deszcz powodujący gołoledź. Na Pogórzu Karpackim deszcz ze śniegiem i śnieg, wysoko w górach śnieg. Temperatura minimalna od -3 st. na Suwalszczyźnie do 3 st.C w centrum kraju i 5 st. na krańcach zachodnich. Powieje silniejszy wiatr – do 70 km/h.

RadioZET.pl/PAP/MK