Będzie wreszcie zima? Oto prognoza na CAŁY STYCZEŃ

Redakcja
03.01.2018 09:16
Będzie wreszcie zima? Oto prognoza na CAŁY STYCZEŃ
fot. Pixabay

Jaka pogoda czeka nas w styczniu 2018 roku? Oto szczegółowa prognoza synoptyków.

Pogoda na styczeń 2018

Jedno jest pewne: w 2018 roku będzie ciepło – cieplej niż w 2017 roku. Synoptycy zaznaczają jednak, że na bardzo wysokie temperatury – takie jak w 2016 roku – nie ma co liczyć.

– Rok 2018 będzie bardzo ciepły na całym świecie, ale jest mało prawdopodobne, aby padł obecny rekord, ustanowiony w 2016 roku – powiedział Adam Scaife z brytyjskiego Met Office.

Zobacz także

A jaka pogoda czeka nas na samym początku 2018 roku? Święta bez śniegu, sylwester bez śniegu. Czy zima wreszcie nadejdzie? Czy śnieg i mróz pojawią się w styczniu 2018 roku? Cóż, nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników zimowego szaleństwa.

Pierwszy tydzień stycznia zapowiada się wyjątkowo ciepło – niemal wiosenne temperatury zobaczymy na termometrach w czwartek (4 stycznia), piątek (5 stycznia) i sobotę (6 stycznia) – będzie nawet 8 stopni, oczywiście powyżej zera.

3 stycznia może popadać śnieg – długo go jednak nie odczujemy, bo temperatury w przeważającej części kraju będą powyżej zera. Najzimniejszym dniem stycznia ma być 16 – tego dnia możemy spodziewać się śniegu i temperatury nieco poniżej zera (w dzień średnio: -1, w nocy: -3). Końcówka stycznia zapowiada się ciepło (średnio około 4 stopnie w dzień). Opadów śniegu możemy się spodziewać dopiero na początku lutego.

RadioZET.pl/SI/accuweather.com