Ostrzeżenie IMGW. Do Polski nadciąga orkan Marcin [MAPA]

Redakcja
08.11.2017 18:00
Ostrzeżenie IMGW. Do Polski nadciąga orkan Marcin [MAPA]
fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem silnego wiatru. Po orkanie Grzegorz, który pustoszył Polskę dwa tygodnie temu, z północnej Europy zmierza do nas orkan Marcin. 

Zagłosuj

Czy boisz się silnego wiatru?

Liczba głosów:

Synoptycy przewidują, że pogoda ulegnie pogorszeniu już w piątek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na ten dzień ostrzeżenia dla czterech województw – wielkopolskiego, pomorskiego, lubuskiego i łódzkiego. W nocy w powiatach nadmorskich należy spodziewać się silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, z zachodu.

Zobacz także

W sobotę 11 listopada IMGW wprowadziło I stopień zagrożenia pogodowego dla całego kraju. Według prognoz wiatr osiągnie średnio od 30 km/h do 40 km/h, a w porywach do 75 km/h. W województwach północnych i nad morzem porywy wiatru mogą dochodzić do 100 kilometrów na godzinę.

pogo
fot. Pogodynka.pl

9,5 tys. razy interweniowali strażacy w całym kraju w związku z usuwaniem skutków orkanu Grzegorz. W wyniku wichury, która przeszła w weekend nad Polską, dwie osoby zginęły, 12 zostało rannych, w tym 5 strażaków. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG