Pogoda na sobotę. Chmury i deszcze nad Polską

Redakcja
22.09.2018 08:31
Pogoda na sobotę. Chmury i deszcze nad Polską
fot. worradirek/Shutterstock

Jak podaje IMGW, Europa północna oraz częściowo wschodnia i środkowa są w zasięgu rozległego niżu znad Morza Norweskiego. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują wyże. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki, związanej z pogłębiającym się niżem, którego ośrodek wędruje wzdłuż zachodniego wybrzeża Norwegii. Z zachodu napływa znacznie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

Zachmurzenie i deszcze

Zobacz także

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju i na północnym zachodzie, przelotne opady deszczu, a na wybrzeżu i Pomorzu także burze. W Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 15 st. na wschodzie do 18 st. na południowym zachodzie. Chłodniej na Podhalu 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, na Pomorzu do 70 km/h, w pasie nadmorskim okresami silny 30-45 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Pomorzu i wybrzeżu, a początkowo także na południowym wschodzie zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Na wschodnim wybrzeżu lokalne burze. Temperatura minimalna od 6 st. do 9 st., chłodniej na Podhalu od 4 st. do 6 st., a cieplej na wybrzeżu: od 10 st. do 12 st. Wiatr umiarkowany, na północy, porywisty, na wybrzeżu także silny 30-40 km/h, w porywach początkowo do 80 km/h, przeważnie południowo zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Chmury nad Warszawą

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 17 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z możliwością słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna około 9 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

RadioZET/PAP/JZ