Zamknij

Załamanie pogody. Do Polski nadciąga chłodne powietrze [MAPA]

Redakcja
25.07.2017 07:24
Załamanie pogody. Do Polski nadciąga chłodne powietrze [MAPA]
fot. Pixabay

Chmury, deszcz i lokalne burze. Pogoda we wtorek nie będzie nas rozpieszczać. Dodatkowo warunki meteorologiczne mogą wpływać niekorzystanie na nasze samopoczucie. 

Polska znajduje się pod wpływem rozległego niżu i układu frontów atmosferycznych. Do naszego kraju nadciąga chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza.

W ostatni lipcowy wtorek na niebie pojawi się wiele chmur. Synoptycy prognozują opady deszczu, we wschodniej połowie kraju także burze, lokalnie z gradem. Opady okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Prognozowana suma opadów w zachodniej połowie kraju: od 5 mm, 15 mm na Śląsku do 20 mm, 40 mm na pozostałym obszarze. We wschodniej połowie kraju suma opadów od 5 mm do 15 mm, a w czasie burz lokalnie do 40 mm.

Temperatura maksymalna od 17 st., 20 st. na zachodzie do 22 st., 25 st. na północnym wschodzie i do 26 st., 28 st. na południowym wschodzie. Wiatr na północy umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni, na zachodzie i południu słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, a na wschodzie słaby, zmienny, z przewagą wschodniego. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 985 hPa i będzie rosnąć.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne dla dziesięciu województw.

Przechwytywanie
fot. IMGW

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG