Zamknij

Chmury i deszcz ze śniegiem. Pogoda na wtorek

Redakcja
05.02.2019 08:15
Chmury i deszcz ze śniegiem. Pogoda na wtorek
fot. overcrew/shutterstock

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże, okresami z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według prognozy IMGW Wyspy Brytyjskie oraz Skandynawia są w zasięgu niżów z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, południową Szwecją i Morzem Śródziemnym. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Portugalią, południowymi Niemcami i wschodnią Białorusią. Północna Polska jest w zasięgu frontu okluzji związanego z niżem znad południowej Skandynawii. Pozostały obszar kraju jest na skraju wyżu znad wschodniej Białorusi. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Noc

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami na północnym zachodzie i południowym wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na Roztoczu i Podkarpaciu także mżawki. Temperatura maksymalna od -1°C na Suwalszczyźnie do 3°C na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim, w rejonach podgórskich około -2°C. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na południu kraju. Gdzieniegdzie słabe opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -6°C na południowym zachodzie do 0°C na północy, nad morzem od 0 do 2°C, w kotlinach górskich od -8 do -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni.

Zobacz także

RadioZET/PAP/IMGW/JZ