Dużo chmur, deszcz i deszcz ze śniegiem. Pogoda we wtorek

Redakcja
11.12.2018 07:06
Dużo chmur, deszcz i deszcz ze śniegiem. Pogoda we wtorek
fot. Shutterstock

Polska jest w zasięgu niżu znad południowego Bałtyku, który przemieszcza się w kierunku Niziny Węgierskiej. Płynie do nas masa powietrza pochodzenia arktycznego. Nad Europą Zachodnią rozciąga się rozległy wyż.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na południu i wschodzie kraju okresami także śniegu. Wysoko w górach opady śniegu. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm w na szczytach Karpat i do 10 cm na szczytach Sudetów. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C, na Podhalu około -2°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na Dolnym Śląsku w porywach do 55 km/h. Wiatr na wschodzie kraju początkowo południowo-wschodni, później stopniowo skręcający na północno-wschodni, na pozostałym obszarze zachodni i północno-zachodni.

pogoda

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć. Jakość powietrza w Polsce w większości średnia i dobra.

Airly
fot. Airly

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym wschodzie i południu kraju opady śniegu, na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach opady śniegu.  

Nad ranem na północnym wschodzie mgła marznąca, osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3°C do 1°C, w rejonach podgórskich około -5°C. Wiatr na wschodzie i południowym wschodzie słaby zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

RadioZET.pl/PAP/JŚ