Zamknij

Prognoza pogody na wtorek i środę (20 i 21 marca)

Redakcja
19.03.2018 16:02
Prognoza pogody na wtorek i środę (20 i 21 marca)
fot. Shutterstock

We wtorek czeka nas raczej duże zachmurzenie z temperaturami od -5 na Podhalu do 5 stopni powyżej zera w Wielkopolsce. Niemal identyczna pogoda zapowiedziana jest na środę. W nocy silny mróz i opady śniegu. Na Mazurach nawet -10 stopni.

Jak informuje IMGW, Europa będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi, tylko zachodnia i środkowa część kontynentu będzie w zasięgu wyżu. Polska przejściowo znajdzie się w zasięgu płytkiej zatoki niżu znad północno-zachodniej Rosji, która wraz z frontem okluzji przemieszczać się będzie z północy ku centrum.

Mróz i śnieg

Oznacza to, że we wtorek czeka nas zachmurzenie na ogół duże z większymi przejaśnieniami, tylko rano, w pasie od Dolnego Śląska po Podlasie, a wieczorem od Opolszczyzny po Lubelszczyznę — z rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady śniegu: na południu i południowym wschodzie jednostajne, na północnym zachodzie i częściowo w centrum przelotne. Temperatura maksymalna od -5 st. na Podhalu i -4 st., -3 st. na Podkarpaciu do 5 st. w Wielkopolsce.

Najzimniej w Sudetach, najcieplej nad morzem

Nocą z wtorku na środę może okresowo padać śnieg. Temperatura minimalna od -10 st. w kotlinach sudeckich oraz karpackich do -1 st. nad morzem.

W środę temperatura nie będzie się różnić o tej z dnia poprzedniego. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i północnym wschodzie okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP/strz