Zamknij

Pogoda we wtorek. Pochmurne niebo, trochę słońca i nawet do 11 stopni!

Redakcja
26.02.2019 07:12
Pogoda we wtorek. Pochmurne niebo, trochę słońca i nawet do 11 stopni!
fot. sergios/shutterstock

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na wschodzie i południu kraju miejscami słabe opady deszczu. W Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na wschodzie, około 8 st. w centrum, do 11 st. na Dolnym Śląsku. Chłodniej na terenach podgórskich Karpat: od 2 st. do 5 st.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia znajduje się w zasięgu niżów. Na przeważającym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż z centrum nad Niemcami. Polska jest na skraju tego wyżu, w powietrzu polarnym morskim.

Zobacz także

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć.

Zobacz także

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na wschodzie i południu kraju miejscami słabe opady deszczu. W Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na wschodzie, około 8 st. w centrum, do 11 st. na Dolnym Śląsku. Chłodniej na terenach podgórskich Karpat: od 2 st. do 5 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na wschodzie i południu porywisty, w Karpatach porywy do 70 km/h, północno-zachodni.

Pogoda w nocy

W nocy na północy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie słabe opady deszczu, na krańcach południowo-wschodnich także deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu. W zachodniej połowie kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -1 st. gdzieniegdzie na wschodzie i w Kotlinie kłodzkiej do 3 st. na wybrzeżu. W miejscowościach podgórskich od -4 st. do -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach porywy do 65 km/h, przeważnie północno-zachodni i zachodni.

Pogoda w Warszawie

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni.

RadioZET/PAP/JZ