Poranne mgły, w ciągu dnia sporo słońca. Pogoda w niedzielę

Redakcja
20.01.2019 08:36
Poranne mgły, w ciągu dnia sporo słońca. Pogoda w niedzielę
fot. Shutterstock

Środkowa i południowo-wschodnia Europa jest pod wpływem wyżu z centrum nad Karpatami. W zasięgu tego wyżu znajduje się też Polska. Z zachodu i północnego-zachodu napływa do nas chłodna polarna morska masa powietrza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę zachmurzenie na zachodzie małe i umiarkowane, na krańcach północnych i na południowym wschodzie okresami opady śniegu.

Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. na wschodzie do 2 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, na północy z kierunków zachodnich, na południu północno-wschodni, na pozostałym obszarze zmienny.

Bez tytułu

W wielu miejscach pojawią się mgły. Mogą ograniczać widzialność do 400 metrów. Od rana zamglenia utrudniają jazdę kierowcom w województwach śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, wielkopolskim, podkarpackim, dolnośląskim i lubuskim.

W województwie wielkopolskim jest też ślisko. Jak informuje GDDKiA, uważać trzeba na: DK5, S5 na odcinku Stęszew – Rawicz, DK36 z Rawicza do Ostrowa Wielkopolskiego i DK12 na odcinku Leszno – Jarocin.

RadioZET.pl/PAP/JŚ