Porywisty wiatr i zamiecie śnieżne. Niebezpieczna aura we wtorek

Redakcja
15.01.2019 07:02
pogoda we wtorek imgw
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pogoda we wtorek nie sprzyja kierowcom. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, oblodzeniami i zawiejami śnieżnymi.

We wtorek tylko w części Polski utrzyma się lekki mróz. W ciągu dnia ponownie będzie padać śnieg, ale szanse, że się utrzyma, dotyczą głównie północnego wschodu kraju. W godzinach popołudniowych śnieg zacznie przechodzić w deszcz.

Temperatura maksymalna we wtorek to -2°C na wschodzie kraju do 1°C w centrum i 4°C na zachodzie. Na Podhalu temperatura maksymalna nie przekroczy -3°C.

We wtorek zdecydowanie silniej powieje. Wiatr na południowym zachodzie może osiągnąć w porywach prędkość do 70 km/h, a na zachodzie kraju, wybrzeżu i wysoko w górach nawet do 85 km/h. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także

Ostrzeżenia IMGW we wtorek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 9 województw. Alerty przed silnym wiatrem i zawiejami lub zamieciami śnieżnymi obowiązują w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Dodatkowo w części kraju obowiązują też ostrzeżenia hydrologiczne. Alerty drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla południowych powiatów województw śląskiego i małopolskiego. Ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia obowiązują na południu Podkarpacia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK