Kiedy przyjdzie wiosna? Synoptycy już wiedzą!

Redakcja
09.05.2017 10:43
Kiedy przyjdzie wiosna? Synoptycy już wiedzą!
fot. Flickr

Niedługo ciepłe płaszcze i zimowe czapki nareszcie schowamy do szafy. Wygląda na to, że do Polski w końcu przyjdzie wiosna. 

Maj w pełni, a my zamiast okularów przeciwsłonecznych chowamy się pod parasolkami. O spacerze nie ma mowy, co najwyżej można sobie pozwolić na szybki sprint na tramwaj wtulając się w ciepły szalik. Deszczowa pogoda i przymrozki coraz bardziej uprzykrzają życie. Nic więc dziwnego, że każdy Polak zadaje sobie fundamentalne pytanie: kiedy będzie cieplej? Czy wiosna zawita nad Wisłę? Synoptycy mają dla nas pewne krzepiące wiadomości.

Ocieplenie ma przyjść już w czwartek! Temperatura może osiągnąć wtedy nawet 16 stopni w Kielcach i 18 stopni w Zielonej Górze. Ciepło będzie też na południu Polski. Aura powinna utrzymać się w piątek. W większości kraju termometry wskażą od 16 do 19 stopni. Najchłodniej będzie w Zatoce Gdańskiej - około 12 stopni.

Niestety wiosenna pogoda nie uchroni nas przed deszczem. Przelotne opady wystąpią praktycznie w każdym regionie Polski. Miejmy nadzieję, że słońce nam to zrekompensuje.

Wysokie temperatury mają utrzymać się przez dwa tygodnie. Co będzie dalej, trudno wyrokować. Można powiedzieć - byle do lata.

RadioZET.pl/KM