Kolejne uderzenie mrozu. W nocy nawet -20 stopni!

Redakcja
04.03.2018 16:46
Kolejne uderzenie mrozu. W nocy nawet -20 stopni!
fot. PAP

Silny mróz nie daje za wygraną. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia przed niskimi temperaturami. W nocy temperatury mogą spaść do nawet -20 stopni Celsjusza. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Alert pogodowy pierwszego stopnia obowiązuje do jutrzejszego poranka w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, a także w południowej części Małopolski.

Zobacz także

W nocy na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami bezchmurnie. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, a także marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -19 st. lokalnie na krańcach północno-wschodnich, około -7 st. w centrum, do -3 st. na zachodzie. Wiatr w zachodniej połowie kraju umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i południowy, poza tym słaby, zmienny, przechodzący w południowo-wschodni.

pogoda

Według danych Komendy Głównej Policji od początku listopada zeszłego roku w wyniku wychłodzenia zmarło 69 osób. Z kolei - według danych Państwowej Straży Pożarnej - z powodu zatrucia tlenkiem węgla od 1 października 2017 r. zmarło 55 osób.

Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie - przypominają. 

RadioZET.pl/PAP/DG