Zamknij

Nadchodzi zmiana pogody. To pierwsza fala ocieplenia!

Redakcja
03.07.2018 07:04
Pogoda

Pogoda na wtorek, 3 lipca brzmi zachęcająco. Po kilku chłodnych i deszczowych dniach w końcu możemy spodziewać się zmiany pogody. Powodów do zadowolenia nie będą mieli mieszkańcy północno-wschodniej Polski. Termometry pokażą tam mniej niż 20 stopni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się w zasięgu zatoki niżowej znad Estonii, jedynie południowe i południowo-zachodnie rejony kraju są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z zachodu i północnego zachodu będzie napływała nieco cieplejsza, polarna morska masa powietrza, jedynie krańce północno-wschodnie pozostaną jeszcze w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Pogoda na wtorek

We wtorek na zachodzie, południu i w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W pasie od Pomorza wschodniego przez Warmię, Mazury, Podlasie aż po Lubelszczyznę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. 

Temperatura maksymalna od 15 st. na Suwalszczyźnie, około 18 st., 20 st. nad morzem do 26 st. na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr na ogół umiarkowany, zachodni.

Zobacz także

W nocy niemal w całym kraju zachmurzenie małe, jedynie na północnym wschodzie umiarkowane i duże. Na Mazurach i Suwalszczyźnie przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna od 10 st. na Suwalszczyźnie i Śląsku Opolskim do 14 st., 15 st. nad morzem, najchłodniej w kotlinach górskich około 7 st., 8 st.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG