Zamknij

Niż Korneliusz nad Polską. Uwaga, będzie wiało

Redakcja
07.03.2019 23:24
Niż Korneliusz nad Polską. Uwaga, będzie wiało
fot. shutterstock.com

Niż Korneliusz jest już nad Polską i przynosi ze sobą silne porywy wiatru. Będzie groźnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przed wiatrem osiągającym w porywach do 85 km/h w centralnej Polsce i nawet 100 km/h na Pomorzu, ostrzega IMGW. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed wiatrem sięgającym w porywach do 100 km/h (oznaczone na mapie kolorem pomarańczowym) IMGW wydało dla północnych powiatów województwa pomorskiego.

Pierwszy stopień ostrzeżenia przed wiatrem sięgającym w porywach do 85 km/h (oznaczony na mapie kolorem żółtym) został wydany dla woj. zachodniopomorskiego, południowej części pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, większej części mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego.

screenshot-pogodynka.pl-2019.03.07-23-22-29
fot. IMGW

Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że IMGW przewiduje wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Zaleca się również przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK