Ostrzeżenia IMGW dla ośmiu województw. Alarm na rzekach. Woda wdarła się do szkoły

17.09.2017 20:52

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla siedmiu województw oraz drugiego stopnia dla województwa śląskiego. Synoptycy prognozują ulewny deszcz w centrum, na wschodzie i w południowej Polsce. Ostrzeżenia obowiązują do poniedziałku do godziny 16:00.

Ostrzeżenia IMGW dla ośmiu województw. Alarm na rzekach. Woda wdarła się do szkoły fot. Pixabay

Silne opady deszczu wystąpią na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Szczególnie niebezpieczna sytuacja jest na Śląsku. Jak podaje ''Dziennik Zachodni'', Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego wydało ostrzeżenie przed gwałtownymi wzrostami poziomu wód w rzekach. Prognozuje się przekroczenie stanów ostrzegawczych i alarmowych. 

Intensywne opady deszczu sprawiły, że w Milówce zalane zostały trzy klasy LO, a w Siennej piwnica szkoły podstawowej - pisze ''DZ''.

RadioZET.pl/IMGW/Dziennik Zachodni/DG

Oceń