Nocą kolejne uderzenie zimy. IMGW ostrzega sześć województw!

14.03.2018 16:45

Pogoda na 15 marca. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega w środę przed oblodzeniem na drogach i chodnikach. W związku z gołoledzią Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty 1. stopnia dla sześciu województw.

Pogoda, Prognoza pogody fot. Tomasz Stanczak / Agencja Gazeta

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagrożenie 1. stopnia obowiązuje na: Pomorzu, Warmii i Mazurach, Mazowszu, w Kujawsko-Pomorskiem, na Podlasiu i na Lubelszczyźnie. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

"Spadek temperatury w nocy poniżej 0 st. może powodować, że na drogach i chodnikach będzie ślisko" - sygnalizuje RCB na Twitterze. "Zachowajcie ostrożność" - apeluje Centrum.

Pogoda na 15 marca

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim bez opadów. Na pozostałym obszarze okresami opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, na południowym wschodzie deszczu. W Karpatach okresami opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śniegu od 5 cm do 7 cm. Na południu miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na Pomorzu zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników powodujących oblodzenie.

Temperatura minimalna od -4 st. C na północnym wschodzie do 2 st. C miejscami na południu, na Podhalu około -3 st. C. Wiatr słaby, zmienny, na północy umiarkowany, porywisty, północno-wschodni.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie i w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. C na północnym wschodzie do 9 st. C miejscami na południu, na Podhalu około 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich, na Pomorzu i wybrzeżu porywisty.

Pogoda. Pomoc dla bezdomnych w trakcie mrozów

Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie - przypominają.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń