Nawet do 15 stopni! Idzie wiosna?

Redakcja
16.02.2019 08:39
Nawet do 15 stopni! Idzie wiosna?
fot. Shutterstock

Polska znajduje się w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Korsyką i Balkanami. Napływa do nas ciepłe powietrze polarne morskim, napływające z zachodu. W sobotę ciśnienie w Warszawie wyniesie w południe 1014 hPa i będzie spadać.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Będzie bardzo ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st.C na Suwalszczyźnie i Pogórzu Karpackim do nawet 14 st.C na Dolnym Śląsku.

Wiatr będzie słaby, na północy okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

pogoda

Nocą spodziewane są jednak przymrozki!

Temperatura minimalna wyniesie od -4 st.C na terenach podgórskich i -2 st.C w Małopolsce do 4 st.C na wybrzeżu.  Nad ranem na północnym wschodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki oraz miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. W Kotlinach Sudeckich mogą tworzyć się mgły marznące ograniczające widzialność do 200 m.

noc

W niedzielę na północy kraju przewaga chmur. Miejscami na północy i północnym wschodzie słabe opady deszczu. W pozostałej części kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 5 st.C na Suwalszczyźnie do 9 st.C w centrum kraju i 13 st.C na Opolszczyźnie oraz w Małopolsce. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

RadioZET.pl/PAP/JŚ