Zamknij

Uważajcie na burze i grad! Ostrzeżenia dla 5 województw!

Redakcja
03.06.2018 12:01
Grad
fot. Shutterstock

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem w południowej i centralnej Polsce - poinformowano w niedzielę rano na Twitterze instytucji.

Jak poinformowało w niedzielę rano RCB, ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem zostały wydane dla województw śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

RCB przypomina, by w czasie burzy nie wychodzić z domu, jeśli to nie jest konieczne, zabezpieczyć drzwi i okna oraz przedmioty na parapecie, odłączyć od prądu sprzęt domowy. W przypadku jazdy autem należy zaparkować w miejscu z dala od drzew. Osoby znajdujące się w górach powinny jak najszybciej zejść ze szczytu.

RCB radzi również, by w trakcie burzy unikać otwartych przestrzeni, nie stawać pod jedynymi w okolicy masztami i drzewami, a także unikać dotykania metalowych przedmiotów. Osoby znajdujące się w wodzie powinny jak najszybciej wyjść z wody i oddalić się od brzegu. W razie zauważenia niebezpiecznego zdarzenia należy powiadomić służby dzwoniąc pod numer 112 lub 997.

Zobacz także

RadoZET.pl/PAP/MP

C