Warto skorzystać z ciepła. Meteorolodzy zapowiadają śnieg i mrozy [POGODA]

Redakcja
11.03.2018 14:03
Warto skorzystać z ciepła. Meteorolodzy zapowiadają śnieg i mrozy [POGODA]
fot. PAP

Po fali arktycznych mrozów możemy cieszyć się pogodnym, ciepłym weekendem. Meteorolodzy zachęcają, by zawczasu skorzystać ze świetnej pogody. 19 marca ma powrócić zima ze śniegiem w całej Polsce.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

''Czy już zmienić opony? To jeszcze ryzyko. Oto prognoza pokrywy śnieżnej na 19.03. tak na schłodzenie obecnego ciepła'' - zapowiadają autorzy serwisu meteoprognoza.pl. Meteorolodzy ostrzegają, że do Polski powróci wyż znad Skandynawii, z zimniejszym powietrzem z północy.

Sobotnia wersja modelu meteorologicznego zapowiadała intensywne opady śniegu w przyszły weekend. We wschodniej Polsce miało spaść nawet 30 centymetrów białego puchu. Niedzielna aktualizacja prognozy jest bardziej optymistyczna. Maksymalna warstwa opadów śniegu wyniesie 10 centymetrów. 

To również Cię zainteresuje: Hartowanie organizmu wzmacnia odporność. Jak to zrobić?

Od poniedziałku do Polski powrócą chmury i deszcz. Im bliżej weekendu, temperatury nocami spadną poniżej zera. Pogorszenie pogody w najbliższych dniach zapowiada również synoptyk ICM Meteo.

''Na każdej z map chmur, czy to niskich, czy średnich, mamy w polu widzenia dwa pasma chmurowe należące do frontu okluzji. Pierwsze pasmo dzisiejszej nocy jest już nad Białorusią z opadami śniegu'' - pisze Henryk Piwowski. ''Równocześnie do zachodniej Polski wchodzi drugie pasmo z opadami deszczu i w miarę ruchu na wschód padać będzie deszcz ze śniegiem, stopniowo słabnący'' - dodaje.

RadioZET.pl/DG