Zamknij

Chłodna środa to wyjątek...Od piątku wracają upały!

Redakcja
06.06.2018 15:59
Upał
fot. Flickr

Po krótkim ochłodzeniu do głosu znów dojdą upały. Najbliższe dni to bowiem ponowny skok temperaturowy ze słonecznym i bezchmurnym niebem.

Pod względem pogodowym środa zaskoczyła. Po wielu dniach upałów i temperatur przekraczających granicę 30 stopni Celsjusza, tym razem nastąpiło wyraźne ochłodzenie, a termometry zatrzymywały się na poziomie 12-16 stopni. 

W weekend wrócą upały

To było jednak tylko chwilowe orzeźwienie, bowiem od czwartku zrobi się cieplej. Synoptycy TVN Meteo zapowiadają, że będzie to proces stopniowy - najpierw od 20 stopni na Suwalszczyźnie do 26 na terenie Dolnego Śląska. Z kolei w piątek amplituda temperaturowa wahać się będzie do 23 stopni na Suwalszczyźnie do 27 na Podkarpaciu. W piątek możliwe są też opady i burze.

Zobacz także

Żar z nieba najbardziej doskwierać nam będzie w weekend. Termometry wskażą od 25 stopni na Suwalszczyźnie do aż 32 na Podkarpaciu. Deszcz może popadać jedynie miejscami na południu Polski.

RCB i straż pożarna ostrzegają

Warto również asekurować się przed różnymi zagrożeniami, które mogą pojawić się wskutek upałów, np. zatruciem tlenkiem węgla. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej opublikowała na swoim profilu na Twitterze grafikę autorstwa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa:

RadioZET.pl/TVN Meteo/Twitter/MP