Zamknij

Przelotne opady i grad. Najcieplej na wschodzie. Pogoda na środę

Redakcja
05.09.2018 07:03
Prognoza pogozy na środę 5 września
fot. Ramdlon/Pixabay

Najcieplejszym miejscem w Polsce w środę będzie Podkarpacie, gdzie termometry mogą pokazać do 26°C. Na wschodzie spodziewane są również burze. W innych obszarach kraju również spodziewane są przelotne opady, a nawet grad. Sprawdź prognozę pogody na 5 września.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wschodnia Polska pozostaje pod wpływem płytkiej zatoki rozległego niżu znad Turcji. Nad pozostałym obszarem Polski znajduje się skraj wyżu znad północnej Skandynawii. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie – na wschodzie wilgotne, na pozostały obszar kraju suche.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

Zobacz także

W środę na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, podczas których wysokość opadów może wynieść do 25 mm. Możliwy grad.

Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane, słabe przelotne opady deszczu możliwe na wybrzeżu, Pomorzu Wschodnim, Kujawach i lokalnie w centrum. Temperatura maksymalna 19-22°C na północy krańcach północnych oraz w dolinach górskich (do 23°C).

Prognoza pogody na 5 września
fot. IMGW/pogodynka.pl

Na przeważającym obszarze kraju i na południowym wschodzie termometry pokażą 25-26°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Zobacz także

Pogoda na noc ze środy na czwartek

W nocy z 5 na 6 września zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie i południowym wschodzie miejscami duże oraz przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza początkowo. Przewidywana wysokość opadów do 10 mm. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna przeważnie 11-15°C, na wybrzeżu 14-17°C, a w kotlinach górskich 7-9°C. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków północnych. Podczas burz wiatr porywisty.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD