Zamknij

Słoneczenie w całej Polsce. Tylko na Wybrzeżu będzie mgliście

Redakcja
20.09.2018 07:03
Prognza pogody na czwartek 20 września
fot. jodylehigh/Pixabay

Aż 29 stopni Celsjusza pokażą w czwartek termometry na zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze również ciepło. Tylko na Wybrzeżu spodziewane jest większe zachmurzenie. Sprawdź prognozę pogody na 20 września.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska będzie w zasięgu wyżu, w ciepłym powietrzu polarnym morskim.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

W czwartek na południu na południowym wschodzie i w centrum kraju spodziewane jest małe zachmurzenie. Na pozostałym obszarze umiarkowane, a nad morzem okresami wzrastające do dużego. Rano na północnym wschodzie lokalnie silne zamglenia i szybko zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura maksymalna od 26 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i wschodzie do 29 stopni Celsjusza na zachodzie, południowym zachodzie i miejscami centrum.

Prognoza pogody na 20 września
fot. IMGW/pogodynka.pl

Chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich - od 22 do 24 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

IMGW na 20 wrześnie nie wydało żadnych ostrzeżeń meteo.

Zobacz także

Pogoda na noc z czwartku na piątek

W nocy z 20 na 21 września na północy kraju zachmurzenie umiarkowane i okresami duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe. Na północnym wschodzie nad ranem silne zamglenia.

Temperatura minimalna od 9 stopni Celsjusza miejscami na południu kraju, 11 stopni Celsjusza na południu Lubelszczyzny do 18-19 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD