Gwałtowne burze, zachmurzenie i duże opady. Pogoda w środę

Redakcja
22.05.2019 07:30
Gwałtowne burze, zachmurzenie i duże opady. Pogoda w środę
fot. jaroslava V/shutterstock

W środę lepiej przygotować się na kolejną falę opadów deszczu i porywów silnego wiatru. Spodziewajcie się też gwałtownych burz – to przed nimi ostrzega IMGW. Maksymalna temperatura tego dnia wyniesie 22-23 stopnie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Słońce wychyli się zza chmur na chwilę – cały dzień towarzyszyć nam będzie zmienne zachmurzenie. Prognozowane są też przelotne deszcze i burze z opadami rzędu 10-20 l/mkw. oraz porywy wiatru do 60-80 km/h.

Zobacz także

Temperatura

Najchłodniej będzie na Dolnym Śląsku – tam termometry wskażą maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Najcieplej zaś na Podlasiu – 22 st.C. 13-14 stopni Celsjusza zanotujemy na terenach podgórskich i zachodnim wybrzeżu, na Suwalszczyźnie – 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz i wysoko w górach porywy wiatru do 65 km/h.

Jak z kolei informuje  IMGW:  Oprócz zachmurzeń z przejaśnieniami, przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz możliwe, że zobaczymy także grad.

Zobacz także

Według wyliczeń IMGW, na południu kraju opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, na południu kraju do 30 mm, miejscami w województwie śląskim do 40 mm.

Pogoda w nocy

W nocy ze środy na czwartek na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i tam możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a na południowym zachodzie także burze. Na południu kraju opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, na południu do 30 mm, a w województwie śląskim do 40 mm. Temperatura minimalna od 9° C miejscami na zachodzie i Podlasiu do 13° C gdzieniegdzie w centrum i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami na zachodzie dość silny, północno-zachodni i zachodni, tylko na wschodzie zmienny. W czasie burz i wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także

W ciągu dnia zaś warunki biometeorologiczne będą raczej stabilne. W większości kraju wilgotność względna wyniesie ok. 90-95 procent. Na północnym wschodzie trochę spadnie. Komfort termiczny będzie odczuwalny raczej w całej Polsce.

Prognoza dla niektórych miast

W Trójmieście raczej pochmurno z przejaśnieniami, ale za to deszczu spadnie niewiele. Możliwa jest burza. W szczytowym momencie termometry wskażą maksymalnie 19 st. C.

W Krakowie zaś możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, całkiem możliwe, że przejdzie też burza (10-20 l/mkw. deszczu i wiatr do 60-80 km/h). Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C.

Zobacz także

W Warszawie pogoda bardzo niestała – raz zachmurzenie, raz przejaśnienie, równocześnie przelotne opady. Najwyższa temperatura zatrzyma się na 20 st. C.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie rosnąć.

Nad Wrocławiem szaro i pochmurno, spadnie też deszcz. Wrocławianie mogą spodziewać się maksymalnie 17 st. C. na termometrach – prognozują synoptycy.

 

RadioZET/tvnmeteo/IMGW/PAP